Azel Yapı Kimdir ?

Azel , 1980’lerden beri İnşaat ve İnşaat alanında öncü faaliyetlerde bulunarak günümüze gelen, tarihi bir geçmişe sahip olan ender şirketlerden biridir.             

Şirketin doğduğu şehir Diyarbakır’ın hemen her semtinde dönemine damgasını vuran yapılar inşa ederek adeta kentin çehresini değiştirmeye çalışmıştır. Bununla da kalmayıp ülke içinde çeşitli illerde  faaliyet gösterip büyük taahhüt işlerine de imza atmıştır. Öncü, modern ve endüstride kentsel yenilemelere götüren faaliyetlerde bulunmuştur. İnşaat alanına hizmet eden ve tedarikçi firma ve şirketlere talep sunarak İnşaat Sektörünün canlı kalmasında önemli rol üstlenmiştir.

Sanat inceliklerde gizlidir” belirlemesini ailenin ve modern hayatın temeli olan konutlarda hayata geçirmiş, hayatın ve uygar yaşamın temeli olan konutları daha çağdaş, tarihi dokuya uygun ve yaşanılır kılmıştır.

Kalkınmanın yapı taşlarından biri olan İnşaat Sektörünün üstlendiği yaşamsal işlevler, en ince ayrıntılardan başlayarak daima en iyiyi hedeflemeyi gerektirir. Bu dev ve zorlu endüstride öncü bir yol üstlenen Azel dayandığı mirasın gerçekleştirmiş olduğu ilk projelerden bugüne, her zaman "zirve"yi hizmet anlayışının sınırlarını tanımlayan temel ölçüt olarak benimsemiştir. Çağdaş dünyanın hızla değişen beklentilerine en doğru çözümlerle yanıt verirken, gelişimde, başarıda, rekabette ve hizmette zirveye ulaşılması hedeflenen değil, yola çıkılan noktayı oluşturmuştur...